Soyuq anbar Sendviç Panel ilə izolyasiya edilmiş bir sahə içərisindəki istiliyin soyutma sistemi vasitəsilə kənarlaşdırılması ilə içəridə lazımi iqlim şəraitinin qurulduğu bir mühəndis sistemidir. Soyuq anbarlar adətən məhsulları növünə və lazımi temperatura görə çeşidləndirərək qurulur və məhsulları xarici havadan daha aşağı temperaturda saxlamağa imkanı verir.
Qidaların tərkibinin kimyəvi və bioloji dəyişmə müddətini zəiflədir və keyfiyyətinin saxlanılmasını təmin edir. Soyuq anbarda saxlama yolu ilə qidaların mühafizə olunması depolama yolu ilə bir-neçə gün, dondurma yolu ilə isə bir-neçə aya uzadıla bilir.
Hər bir məhsulun keyfiyyətinin saxlanılması, lazımi nəmlik və temperature rejimim təmin edilməsi üçün şirkətimiz tərəfindən optimal mühəndis hesabatı edilir. Komanda olaraq hər bir layihəyə fərdi yanaşma edilərək, ilk yatırım maliyyəti, enerji effektivliyi, işlətmə və servis xərcləri hesablanılıb müştəriyə təqdim edilir.

Cold storage is an engineering system in which the necessary climate conditions are established inside by removing the heat from an area insulated with a Sandwich Panel through a cooling system. In cold storage units, products are sorted according to type and temperature requirements, and are stored at a lower temperature than outside.
It reduces the period of chemical and biological changes in the composition of food and ensures the maintenance of its quality. Food preservation through cold storage can be extended for several days by storage, and by freezing for several months.
A comprehensive engineering report is made by our company in order to maintain the quality of each product, to ensure the proper humidity and temperature regime. Each project is approached individually by our team; first investment financing, energy efficiency, operations, and service costs are calculated and presented to clients.